Mija ostateczny termin składania wniosków o świadczenie „Dobry Start”

Dokument można złożyć w urzędzie, przesłać go pocztą bądź wykorzystać w tym celu internet. Przypominamy, kto może ubiegać się o świadczenie „Dobry Start”.

 300 złotych – tyle wynosi świadczenie „Dobry Start”. Przysługuje ono raz w roku na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20 roku życia.

– O świadczenie „Dobry Start” klienci mogą wnioskować za pomocą drogi elektronicznej, czyli przez system Empatia, jak również przez bankowość elektroniczną. Mogą również złożyć wniosek w sposób tradycyjny – mówiła Renata Grudzińska z Poznańskiego Centrum Świadczeń.

Oprócz tradycyjnej wizyty w urzędzie dokument można przesłać pocztą. W stolicy Wielkopolski zdecydowana większość Poznaniaków taki dokument już złożyła.

– Wnioski o ustalenie do świadczenia „Dobry Start” przyjmowane są od 1 lipca do 31 listopada. Wpłynęło ich już do tej pory ponad 39 tysięcy – wyjaśniła Katarzyna Nowinka z Poznańskiego Centrum Świadczeń.

W całej Polsce złożono już ponad 3 miliony wniosków. Pieniądze przyznawane są niezależnie od kryterium dochodowego. Jedynie co trzeba zrobić, to złożyć wniosek.

– Wniosek jest bardzo łatwy do wypełnienia. Oprócz swoich danych osobowych podajemy dane dzieci, które się uczą. Ważne jest, żeby wpisać we wniosku nazwę szkoły do której dziecko uczęszcza – przypomniała Renata Grudzińska z Poznańskiego Centrum Świadczeń.

Pamiętajmy też o wpisaniu PESEL-u dziecka i podaniu numeru konta, na które ma wpłynąć świadczenie. „Dobry Start” nie obejmuje dzieci realizujących przygotowanie przedszkolne.

 

TV Trwam News

drukuj