fot. wikipedia

D. Obajtek: Zawirowania kursu akcji naszej spółki to przejściowa reakcja rynku

Prezes PKN Orlen jest przekonany, że zawirowania kursu akcji spółki to przejściowa reakcja rynku na ostatnie wydarzania na globalnym rynku kapitałowym oraz trendy w sektorze rafineryjno-petrochemicznym – poinformował płocki koncern w przesłanym PAP komunikacie.

„Prezes PKN Orlen Daniel Obajtek, w ramach przejmowania obowiązków, podczas wizyty w Płocku przyjął informacje i raporty dotyczące bieżącego funkcjonowania Koncernu. Podczas spotkania z kadrą zarządczą przekazał główne założenia, które będą wyznacznikiem pracy obecnego Zarządu” – napisano w komunikacie.

„Po tych spotkaniach jestem spokojny o kondycję operacyjną i finansową oraz rozwój firmy o tak ogromnym potencjale. Jestem przekonany, że zawirowania kursu akcji naszej spółki to przejściowa reakcja rynku na ostatnie wydarzania na globalnym rynku kapitałowym oraz trendy w sektorze rafineryjno-petrochemicznym” – powiedział cytowany w komunikacie prezes PKN Orlen.

„Fundamentalnie nie wydarzyło się nic, co by wpływało na standing finansowy firmy. Będziemy poszukiwać nowych możliwości rozwoju i dążyć do wzrostu wartości spółki. Muszę podkreślić, że zamierzamy zadbać, by inwestorzy i analitycy poznali nasze priorytety, co powinno rozwiać wszelkie wątpliwości w kwestii dalszego rozwoju firmy” – powiedział Daniel Obajtek.

PAP/RIRM

drukuj