fot. https://twitter.com/PKN_ORLEN/status

Rusza nowa sieć handlowa Orlen w ruchu

W środę w Warszawie został otwarty pierwszy punkt Orlen w ruchu. To nowy format przygotowany przez koncern, który ma zwiększyć dochody Orlenu z handlu detalicznego.

Pierwszy punkt Orlen w ruchu został uruchomiony przy ul. Grójeckiej 26 w Warszawie. Placówka prowadzi sprzedaż detaliczną z asortymentem sklepowo-gastronomicznym. W tym roku ma powstać 40 punktów Orlen w ruchu, a w ciągu czterech lat ma być ich już 900. Co znajdzie się w asortymencie? Poza kawą ze stacji Orlen czy hot dogami będzie także prasa oraz podstawowe produkty spożywcze.

Koncern wskazał, że to odpowiedź na potrzeby współczesnego konsumenta, który chce zjeść szybko, ale zdrowo i smacznie.

– To inwestycja w szybko rozwijający się rynek. W tym roku powstanie 40 takich formatów. Są trzy rodzaje: format ok. 60 metrów w ciągach komunikacyjnych, format wolnostojący i kąciki kawowe. To bardzo mocny i dynamiczny rozwój segmentu detalu. Przewidujemy zysk operacyjny ponad 5 mld zł rocznie. Obecnie osiągamy ok. 3 mld zł zysku – oznajmił Daniel Obajtek, prezes PKN Orlen.

Punkty Orlen w ruchu powstaną w najbliższym czasie w Bydgoszczy i we Wrocławiu, kolejne w Lublinie, Katowicach, Zabrzu i Bytomiu, a także na trasie metra w Warszawie.

Zuzanna Dąbrowska/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl