Polska firma WISS dostarcza Grekom samochody

Bielska firma Wawrzaszek Inżynieria Samochodów Specjalnych (WISS) dostarcza greckiej straży pożarnej samochody specjalne. Umożliwiają one  prowadzenie akcji ratunkowej w tunelach – poinformowały dziś służby prasowe firmy.

WISS przekazał do Grecji już pięć takich samochodów.

– We wrześniu br. dostarczymy trzy specjalistyczne samochody do ratowania w tunelach. Będą wyposażone w zbiorniki wody o pojemności 3 tys. l oraz zbiornik piany o pojemności 500 l – powiedział prezes WISS Mariusz Rosa.

Prezes bielskiej firmy dodał, że WISS współpracuje z Grekami od ośmiu lat. Wyeksportowała tam 90 samochodów ratowniczo-gaśniczych. Wartość umów, łącznie z obecnie dostarczanymi pojazdami, przekroczyła już 40 mln euro.

Jak podały służby prasowe zakładu, dotychczas grecka straż pożarna otrzymała już m.in. pięć ciężkich i 43 średnie pojazdy ratowniczo-gaśnicze na bazie Iveco, pięć wozów Scania, które dodatkowo zostały wyposażone w żuraw, a także 20 samochodów pożarniczych dla lotnisk.

Firma Wawrzaszek Inżynieria Samochodów Specjalnych) powstała w 1988 r. Jest największym polskim producentem samochodów specjalnych. Dostarczyła pojazdy służb ratowniczych m.in. do Danii, Estonii, Bułgarii, Rumunii, Czech, Niemiec i na Słowację. W sumie przedsiębiorstwo nawiązało kontrakty na kwotę ponad 128 mln euro. Zatrudnia ponad 1 tys. pracowników.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl