Polityka senioralna według PO

Platforma Obywatelska przedstawia założenia polityki senioralnej i mówi, że to ona jest pierwszą partią, która w ogóle stworzyła politykę senioralną w Polsce. Zdaniem posła PiS Tomasza Latosa, głośne zapowiedzi Platformy to przede wszystkim krytyka pomysłów i działań partii rządzącej, których Platformie brak.

Darmowe szczepienia przeciwko grypie, rozszerzenie opieki geriatrycznej czy zwolnienia emerytów z podatków – to tylko niektóre z założeń polityki senioralnej, które we Wrocławiu przedstawiła Platforma Obywatelska. PO chce również stworzyć ogólnopolską kartę seniora oraz biura pomocy prawnej dla ludzi starszych w każdym powiecie.

– Przypominam sobie, że w czasach, kiedy Platforma rządziła, to jakoś tych pomysłów wówczas brakowało. Jeżeli się dzisiaj mówi, że brakuje oddziałów geriatrycznych, to co powiedzieć o tym, co było w przeszłości. Nic inaczej nie było, te oddziały przecież nie zostały zlikwidowane– wskazał Tomasz Latos.

Konkretne wsparcie dla seniorów deklaruje rząd Zjednoczonej Prawicy. Świadczy o tym przygotowany przez resort rodziny, pracy i polityki społecznej program: „Polityka społeczna wobec osób starszych do 2030 r.”, który jest oparty na trzech filarach: bezpieczeństwie, uczestnictwie i solidarności.

– Chcemy budować, tworzyć politykę senioralną. Robimy to i będziemy to robić dalej skutecznie, a jeżeli posłowie opozycji chcą nas w tym wspierać, to bardzo dobrze – dodał poseł PiS.

Nowe pomysły Platformy Obywatelskiej to przede wszystkim krytyka pomysłów i działań partii rządzącej, których Platformie brak – ocenił.

– Stąd różnego rodzaju pomysły i budowanie narracji, że rzekomo w przeszłości mieli jakieś spektakularne osiągnięcia, chociażby właśnie w polityce senioralnej – powiedział Tomasz Latos.

W październiku Platforma ma zaprezentować swój program samorządowy.

TV Trwam News/RIRM

drukuj