fot. PAP/Grzegorz Momot

Politycy PiS spotykają się z mieszkańcami całej Polski w ramach kampanii do Parlamentu Europejskiego

Trwają spotkania przedwyborcze polityków Prawa i Sprawiedliwości z Polakami. Wczoraj prezes ugrupowania Jarosław Kaczyński gościł m.in. w Nowym Sączu. Podczas swojego wystąpienia zwrócił uwagę, że wybory do Parlamentu Europejskiego są szansą na zmianę w Unii Europejskiej.  

Zdaniem lidera partii rządzącej w Europie trwa krucjata ideologiczna. To – jak wskazał – ma prowadzić do ujednolicenia Europy na bazie liberalnej lewicowości oraz odejścia od reguł zdrowego rozsądku.

Jarosław Kaczyński podkreślił, że Polska pomimo wszelkich przemian jest wciąż krajem katolickim, a przez to jest stale atakowana w UE.

– Polska przy wszystkich przemianach jakie przeżywa, bo trudno przeczyć, że takie przemiany mają miejsce, jest ciągle krajem katolickim, gdzie te elementarne wartości, które budowały naszą kulturę, cywilizację i to tę w europejskiej skali i w wydaniu polskim, są żywe. Dobrym dowodem na to, że są żywe, jest to, że my rządzimy, że formacja tego typu jak Prawo i Sprawiedliwość, która przecież wyraźnie się do tych wartości odwołuje, rządzi. To jest powód sam w sobie wystarczający, żeby nas atakować – wskazał prezes PiS.

W Nowym Sączu obecna była też wicepremier Beata Szydło, „jedynka” PiS w wyborach do PE z okręgu małopolsko – świętokrzyskiego.

 Zabierając głos zwróciła uwagę na potrzebę równego traktowania poszczególnych państw, w tym Polski w UE.

„Zawsze będziemy bronić interesów Polski, zawsze będziemy strzec i reprezentować nasze interesy” – powiedziała Beata Szydło.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl