fot. PAP/Radek Pietruszka

Marszałek Sejmu: 15-lecie Polski w UE to wyjątkowa rocznica

15-lecie w UE to wyjątkowa rocznica – podkreśla na Twitterze marszałek Sejmu Marek Kuchciński. 30 lat po transformacji i 15 lat po wstąpieniu do Unii każdy z nas może powiedzieć, że nie zmarnowaliśmy ani dnia, by stać się lepszym, dumnym narodem – wskazuje zaś marszałek Senatu Stanisław Karczewski.

„15-lecie w UE to rocznica wyjątkowa. 1.05.2004 r. staliśmy się częścią zjednoczonej Europy – wróciliśmy tam, gdzie od wieków było nasze miejsce. Kilkaset lat tradycji demokracji i parlamentaryzmu to wielkie dziedzictwo” – napisał na swoim Twitterze Marek Kuchciński i dodał: „Silna Polska w silnej Unii. Na kolejne dziesięciolecia!”.

Marszałek Senatu ocenił natomiast na Twitterze, że 30 lat po transformacji i 15 lat po wstąpieniu do UE „każdy z nas, Polaków, może bezsprzecznie powiedzieć, że nie zmarnowaliśmy ani dnia by stać się lepszym, bardziej dostatnim i dumnym Narodem!. Dobra robota Polacy!”.

Do przypadającej w środę rocznicy wstąpienia Polski do Unii odniosły się także na Twitterze ministerstwa – spraw zagranicznych oraz cyfryzacji.

„Europa to miejsce, gdzie żyjemy, rozwijamy się, pracujemy, zakładamy rodziny. To miejsce, które daje nam wiele możliwości i które współtworzymy. To nasze miejsce” – czytamy we wpisie polskiego MSZ.

Z kolei resort cyfryzacji napisał:

„Pyknęło nam 15 lat w Unii. Jest radość! Dzięki dotacjom i pracy polskich ekspertów realizujemy dobre projekty. Wśród nich Ogólnopolska Sieć Edukacyjna”.

15 lat temu, 1 maja 2004 r. Polska wraz z Cyprem, Czechami, Estonią, Litwą, Łotwą, Maltą, ze Słowacją, Słowenią i z Węgrami wstąpiła do Unii Europejskiej. Było to największe w historii rozszerzenie UE.

PAP/RIRM

drukuj