fot. PAP/DPA

Polacy stają w obronie świętości Jana Pawła II

Do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji wpłynęło już blisko 2,5 tys. skarg na reportaż TVN „Franciszkańska 3” szkalujący świętego Jana Pawła II. Szef KRRiT, Maciej Świrski, wcześniej informował, że niezwłocznie po emisji reportażu wszczął postępowanie wyjaśniające z urzędu. Wezwał też stację do przesłania mu wyemitowanego materiału.

O obronie Papieża Polaka stanęły miliony osób. Sejm oraz szereg samorządów przyjęły uchwały, w których podkreśliły m.in. ogromny wkład świętego Jana Pawła II w polską tożsamość.

Członek KRRiT, dr hab. Hanna Karp, wskazała, że od dawna nie było tak dużego odzewu społecznego na emisję materiału w mediach.

– Tutaj jest wyjątkowa reakcja, ale trudno się temu dziwić, ponieważ ten materiał poruszył całe społeczeństwo i to nie tylko w Polsce, ale i poza granicami, bo o ile mi wiadomo, to skargi napływają także z zagranicy. Można uznać, iż to jeszcze nie jest koniec. W tej chwili KRRiT przyjmuje skargi, a sama sprawa jest w toku. Czekamy na moment, kiedy skargi już nie będą napływać w takiej ilości. Myślę, że wkrótce można oczekiwać rozstrzygnięć – powiedziała dr hab. Hanna Karp.

Dr hab. Hanna Karp dodała, że reakcja społeczeństwa to ostrzeżenie dla innych podmiotów, które mogły planować przygotowanie podobnych materiałów.

Skargi do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji można wysyłać poprzez internet. Na stronie KRRiT w zakładce składanie skarg i wniosków znajduje się formularz skargi na audycję, program lub serwis VOD.

Bezpośrednio do formularza można przejść, klikając w następujący link: https://www.webankieta.pl/ankieta/571724/zglos-skarge-dotyczaca-programu-audycji-lub-reklamy.html

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl