Senat przyjął poprawki do ustawy o aplikacji mObywatel. Dokument wróci do Sejmu

Ustawa o aplikacji mObywatel wraca do Sejmu. Wyższa izba parlamentu wprowadziła poprawki do przepisów. Celem ustawy jest zrównanie zawartych w aplikacji dokumentów z dokumentami tradycyjnymi.

Jedna z senackich poprawek przewiduje, że w aplikacji mObywatel dostępne będą legitymacje poselskie i senatorskie. Inna zakłada skreślenie przepisu zmieniającego ustawę o Radzie Ministrów, który pozwoliłby, żeby w ministerstwie był więcej niż jeden sekretarz stanu.

Podczas debaty nad ustawą w Senacie Adam Andruszkiewicz, minister w kancelarii premiera odpowiedzialny za cyfryzację, podkreślał, że dzięki zmianom legislacyjnym aplikacja stanie się cyfrowym portfelem na dokumenty.

W całej Polsce będzie powszechnie respektowana aplikacja mObywatel jako nasz cyfrowy portfel na dokumenty. Dokumenty w nich zawarte będą traktowane w przepisach na równi z dokumentami tradycyjnymi. To jest rozwiązanie, które będzie dość rewolucyjne, jeśli chodzi o podejście innowacyjne państwa polskiego. Będziemy największym państwem Unii Europejskiej, w którym cyfrowe dokumenty będą respektowane na równi z dokumentami tradycyjnymi – powiedział Adam Adruszkiewicz.

Do tej pory odnotowano 9,5 mln pobrań aplikacji mObywatel. Wraz z ustawą w życie wejdzie mObywatel 2.0. Stanie się to na przełomie czerwca i lipca.

Aplikacja zyska nowe funkcje, a także nowy i bardziej przyjazny wygląd.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl