fot. https://www.prezydent.pl/

Prezydent A. Duda podpisał postanowienie w sprawie głównych kierunków rozwoju Sił Zbrojnych RP na lata 2025-2039

Prezydent Andrzej Duda zatwierdził postanowienie w sprawie głównych kierunków rozwoju Sił Zbrojnych RP na lata 2025-2039 oraz ich przygotowań do obrony państwa na lata 2025-2039. „To czas, który ma charakter przełomowy dla polskiego państwa” – powiedział prezydent.

Na poligonie pod Orzyszem prezydent Andrzej Duda oraz szef MON, wicepremier Mariusz Błaszczak, obserwowali ćwiczenia strzeleckie czołgów K2 i armatohaubic K9 z Korei Południowej.

Prezydent na poligonie podpisał też postanowienie w sprawie określenia głównych kierunków rozwoju Sił Zbrojnych RP oraz ich przygotowań do obrony państwa na lata 2025-2039.

„To czas, który – patrząc na dzisiejszą sytuację – z pewnością ma dla polskiego państwa charakter przełomowy” – oświadczył prezydent

Jak zapowiedział, „kierunki rozwoju Sił Zbrojnych będą oparte na dotychczasowym fundamencie – lądowym, morskim i powietrznym, tak jak to od dziesięcioleci w naszym wojsku wygląda”.

„Ale do tego dochodzą także i nowe komponenty: wojska cyberprzestrzeni, a także wojska kosmiczne” – mówił prezydent Andrzej Duda.

Jak dodał, „staramy się działać”.

„Główne kierunki, które zostały w sensie ramowym przygotowane, przez najbliższe miesiące będą wypełniane treścią (…), będą realizowane w tych właśnie obszarach” – oświadczył.

Prezydent jako zwierzchnik sił zbrojnych określa w drodze postanowienia, na wniosek ministra obrony, główne kierunki rozwoju Sił Zbrojnych RP oraz ich przygotowań do obrony państwa. Dokument ma charakter niejawny, a jego podstawą są m.in. wytyczne zawarte w Strategii Bezpieczeństwa Narodowego RP.

PAP/TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl