fot. Monika Tomaszek

Centrum Życia i Rodziny zaprasza na konferencję „W obronie Obrońcy” – odpowiedzi na medialne ataki na św. Jana Pawła II

29 listopada w Warszawie odbędzie się konferencja „W obronie Obrońcy”, poświęcona nauczaniu papieża Jana Pawła II oraz serii perfidnych ataków, które obserwujemy w ostatnich tygodniach – informuje Centrum Życia i Rodziny. W konferencji udział wezmą m.in. były ambasador Polski przy Stolicy Apostolskiej, Janusz Kotański oraz etyk ks. prof. Paweł Bortkiewicz TChr. Patronat medialny nad wydarzeniem objęły Radio Maryja i TV Trwam. 

Organizatorzy wydarzenia wskazują na potrzebę reakcji i odparcia niesprawiedliwych i niemerytorycznych ataków na św. Jana Pawła II, a także jego nauczanie. Podkreślają również, że wraz z postępującą laicyzacją coraz częściej mamy do czynienia z aktami publicznej apostazji. Jednocześnie z drugiej strony kontestuje się nauczanie Papieża Rodziny i oskarża św. Jana Pawła II, aby zdezawuować nie tylko jego postać, ale także dziedzictwo.

„Cel tej agresji wydaje się jasny: poprzez zniszczenie autorytetu świętego Polaka próbuje się również zdyskredytować jego nauczanie o małżeństwie, rodzinie czy świętości życia i uderzyć w cały Kościół. Walka z tymi najważniejszymi wartościami to w rzeczywistości walka »cywilizacji śmierci« z »cywilizacją życia« i próba zaprowadzenia nowego porządku, w którym te fundamenty życia społecznego odejdą w niepamięć” – czytamy na [stronie internetowej] poświęconej konferencji.

Plan konferencji:

16.30 – powitanie uczestników.

16.40 – Paweł Ozdoba, prezes Centrum Życia i Rodziny: „Na celowniku czerwonych kamer. Medialne ataki na św. Jana Pawła II”.

17.25 – Janusz Kotański, były Ambasador Polski przy Stolicy Apostolskiej: „Dziedzictwo św. Jana Pawła II w oczach świata”.

18.10 – przerwa kawowa.

18.25 – ks. prof. Paweł Bortkiewicz, publicysta i wykładowca akademicki: „Obrońca życia i rodziny na międzynarodowych areopagach”.

19.10 – red. Paweł Chmielewski, publicysta PCh24.pl oraz „Do Rzeczy”: „Śmierć Akademii Życia. Niszczenie dziedzictwa pro-life i pro-family”.

19.55 – dyskusja.

20.10 – zakończenie.

Wstęp na konferencję jest wolny. W przypadku chęci wzięcia w niej udziału w formule online, konieczne jest dokonanie zapisu [tutaj].

Poprzez formularz będzie można otrzymać link do transmisji wideo.

Konferencja „W obronie Obrońcy” odbędzie się 29 listopada o godz. 16.30 w Centrum Kształcenia Młodzieży „Kuźnia”, przy ulicy Stawki 4B w Warszawie. Organizatorem wydarzenia jest Centrum Życia i Rodziny.

CŻiR/radiomaryja.pl

drukuj