fot. twitter.com/KAS_GOV_PL

Podlaskie: KAS wykryła przemyt papierosów w wagonie pociągu towarowego

Funkcjonariusze podlaskiej KAS na przejściu granicznym z Białorusią w Kuźnicy (Podlaskie) wykryli 8 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy w pociągu towarowym. Ich wartość rynkowa to blisko 200 tys. zł.

Kontrabandę 8 tys. paczek nielegalnych papierosów wykryli funkcjonariusze podlaskiej KAS podczas kontroli pociągu wjeżdżającego z Białorusi.

„Wykrycie przemytu możliwe było m.in. dzięki użyciu skanera RTG, który po prześwietleniu całego składu wskazał, że w jednym z wagonów przewożących nawóz ukryty jest dodatkowy, nielegalny ładunek” – podała Izba Administracji Skarbowej w Białymstoku w przesłanym komunikacie.

Papierosy znajdowały się w górnej części wagonu, w zafoliowanych kartonach.

Według szacunków KAS wartość rynkowa zabezpieczonych papierosów to blisko 200 tys. zł. W sprawie przemytu zostało wszczęte postępowanie – podała Izba.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl