fot. https://twitter.com/podlaskaPolicja

Podlaskie: Policja zatrzymała dwóch tzw. kurierów, którzy przewozili nielegalnych migrantów

Dwóch tzw. kurierów – Gambijczyka i Ukraińca, którzy przewozili łącznie pięciu migrantów – zatrzymała podlaska policja. Zatrzymania miały miejsce we wtorek w Karczach w powiecie sokólskim oraz w Dziadkowicach w powiecie siemiatyckim.

Rzecznik podlaskiej policji Tomasz Krupa poinformował w środę, że mazdę, za kierownicą której siedział Gambijczyk na stałe mieszkający w Polsce, zatrzymali do kontroli w Karczach policjanci z Gdańska.

„Jak ustalili policjanci, mężczyzna ten chwilę wcześniej przewoził osoby, które nielegalnie przekroczyły granicę Polski. W samochodzie policjanci znaleźli bagaże zatrzymanych niespełna 20 minut wcześniej w Sokółce trzech osób, nielegalnie przebywających w naszym kraju” – poinformował w środę Krupa.

Dodał, że jedna z tych osób to obywatel Kamerunu, a dwie pozostałe – Senegalu. Kierowca mazdy został zatrzymany, a jego auto trafiło na policyjny parking.

Drugi z zatrzymanych we wtorek kurierów – obywatel Ukrainy – kierował samochodem, który podczas wyjazdu z drogi podporządkowanej w Dziadkowicach uderzył w ciężarówkę. W aucie było dwóch Afgańczyków nielegalnie przebywających w Polsce.

„Po zdarzeniu drogowym wszyscy trafili do szpitala. Kierowca nie odniósł żadnych obrażeń i po badaniach trafił do policyjnego aresztu, a jego samochód na policyjny parking” – poinformował Tomasz Krupa.

Policja podsumowała, że od początku kryzysu migracyjnego przy granicy z Białorusią, w związku z pomocnictwem przy nielegalnym przekraczaniu granicy zatrzymano 360 osób. Przewozili oni łącznie 1 455 osób.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl