Fot. PAP/Leszek Szymański

Podkarpackie: przemyska brygada WOT powiększyła się o 100 żołnierzy

O blisko 100 ochotników powiększyła 20 Przemyska Brygada Obrony Terytorialnej im. gen. dyw. Stefana Roweckiego ps. Grot. Nowi żołnierze rozpoczęli właśnie szkolenie – poinformował p.o. rzecznika brygady, podporucznik Rafał Laska.

Wśród ochotników z powiatów jarosławskiego, lubaczowskiego i przemyskiego, którzy zostali wcieleni do brygady, są zarówno nowicjusze, którzy jeszcze nigdy nie byli w wojsku, jak i osoby po przeszkoleniu i przysiędze wojskowej, czyli żołnierze rezerwy.

Jak dodał ppor. Rafał Laska, pierwsi przejdą 16-dniowe szkolenie podstawowe tzw. szesnastkę, w ramach którego będą uczyć się podstaw strzelectwa, zasad zachowania na polu walki, taktyki, udzielania pierwsze pomocy, a także łączności i topografii.

 „Szkolenie to zakończy się uroczystą przysięgą, która odbędzie się 2 grudnia br. w Stubnie” – zaznaczył ppor. Rafał Laska.

Z kolei rezerwiści przejdą 8-dniowe szkolenie wyrównawcze.

Jak podał rzecznik przemyskiej brygady, wśród ochotników są m.in. studenci, pracownicy instytucji państwowych i samorządowych, właściciele firm oraz bezrobotni.

„Jest też spora grupa rezerwistów, którzy postanowili wrócić do wojska i służyć w szeregach naszej brygady” – podkreślił ppor. Rafał Laska.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl