fot. WOT

Podkarpackie: Żołnierze WOT wzięli udział w ćwiczeniach Karakal-19

Żołnierze z 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej ćwiczyli razem z żołnierzami 10. Brygady Kawalerii Pancernej ze Świętoszowa. Ćwiczenia pod kryptonimem Karakal-19 odbyły się na poligonie w Nowej Dębie (Podkarpackie).

Jak poinformował rzecznik prasowy podkarpackiej brygady por. Witold Sura, ćwiczenie taktyczne rozpoczęły się w piątek i zakończyły w poniedziałek.

Żołnierze ze Świętoszowa występujący jako batalionowe zgrupowanie taktyczne realizowali zadania taktyczno–ogniowe na poligonie w Nowej Dębie. Wspierali ich Terytorialsi z niżańskiego i jarosławskiego Batalionu Lekkiej Piechoty z naszej brygady” – dodał por. Witold Sura.

Rzecznik prasowy podkarpackiej brygady podkreślił, że w czasie współdziałania z kawalerią pancerną pododdziały z Niska i Jarosławia realizowali zagadnienia w zakresie rozpoznania i ubezpieczenia rejonu wyjściowego, organizacji posterunków kontrolnych i obserwacyjnych.

Zakres zadań obejmował wiedzę, którą nasi żołnierze przyswoili w etapie szkolenia indywidualnego i specjalistycznego” – powiedział rzecznik i przypomniał, że był to już kolejny test umiejętności podkarpackich Terytorialsów.

Zdaniem dowódcy podkarpackiej brygady płk. Dariusza Słoty, wspólne szkolenie to doskonała okazja do sprawdzenie praktycznych umiejętności żołnierzy OT.

Każde szkolenie to wyśmienita sposobność do wspólnych spotkań, wymiany doświadczeń oraz porównania sposobów szkolenia. To dla nas ważne, żeby móc skorzystać z wiedzy i umiejętności żołnierzy, którzy mają tak bogate doświadczenie” – zaznaczył płk. Dariusz Słota.

3. Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej im. płk. Łukasza Cieplińskiego ps. „Pług” powstała w pierwszym etapie formowania Wojsk Obrony Terytorialnej. W skład brygady wchodzi pięć batalionów lekkiej piechoty rozmieszczonych w: Rzeszowie, Nisku, Dębicy, Jarosławiu oraz Sanoku. Liczy ok. 3,5 tys. żołnierzy.

 

PAP

drukuj