fot. PAP/Darek Delmanowicz

Prezydent RP w Jasionce: Podnoszenie poziomu życia zwykłych obywateli to najważniejszy cel rządu

Podnoszenie poziomu życia zwykłych obywateli to najważniejszy cel rządu, to, co chcemy osiągnąć – mówił prezydent Andrzej Duda w Jasionce pod Rzeszowem otwierając Kongres 590. Realizacji tego celu ma służyć m.in. rozwój polskiej gospodarki – dodał szef rządu polskiego.

Andrzej Duda zwracał też uwagę, że Rzeczypospolita ma stawać się państwem coraz zamożniejszym i coraz mocniejszym.

– Mamy ogromną ambicję i ogromna wolę. Wolę tego, żeby to, co było naszym programem jeszcze cztery lata temu stało się i stawało się dzisiaj i w przyszłości faktem: żeby Rzeczypospolita była państwem coraz mocniejszym, była państwem coraz zamożniejszym; żeby przede wszystkim młodzi ludzie, ale nie tylko młodzi – także ci, którzy przed kilkoma, kilkunastoma czy kilkudziesięcioma latami opuścili Rzeczypospolitą, wyjechali za chlebem poza granicę – przekonali się, że dzisiaj warto do Polski wrócić; że Polska proponuje dziś lepsze warunki, niż to, co oferują państwa na zachodzie Europy, czy też to, co czasem można uzyskać za oceanem – akcentował Andrzej Duda.

Prezydent podkreślił, że Polska rozwija bardzo się dynamicznie, co widać na Podkarpaciu, ale także w innych regionach. Zaznaczył jednak, że zadanie absolutnie nie jest zakończone.

Kongres 590, którego głównym celem jest promowanie polskiej gospodarki, swoją nazwę wziął od prefiksu kodu kreskowego, którym oznaczane są towary wytwarzane lub dystrybuowane przez polskie firmy. W tym roku odbywa się po raz czwarty. Wydarzenie potrwa do wtorku.

RIRM

drukuj