PAP/Tytus Żmijewski

Sztab prezydenta A. Dudy wezwał prezydenta stolicy R. Trzaskowskiego, aby nie uciekał od kryzysów w Warszawie

Sztab prezydenta Andrzeja Dudy zaprezentował nowy spot wyborczy i wezwał prezydenta stolicy Rafała Trzaskowskiego, aby nie uciekał od kryzysów w Warszawie. Czas kryzysu to czas testu przywództwa dla każdego polityka i menadżera – podkreślił szef sztabu europoseł Adam Bielan.

Wskazał, że prezydent Warszawy oblał trzy takie testy. Wymienił kryzys awarii oczyszczalni ścieków „Czajka”, pandemię koronawirusa oraz ostatni kryzys związany z opadami deszczu w Warszawie.

– Kampania jest oczywiście bardzo ważna, ale my wzywamy Rafała Trzaskowskiego – gospodarza w Warszawie, prezydenta stolicy, któremu warszawiacy płacą za to, żeby w czasie takiego kryzysu był tutaj i rozwiązywał problemy – żeby nie uciekał od tych problemów. Kampania może poczekać kilkadziesiąt godzin, natomiast Rafała Trzaskowskiego niestety od wielu godzin w Warszawie nie ma, nie ma go na zebraniach sztabów kryzysowych. Jednocześnie zapis wideo, który widzieliśmy, odnosił się do wczorajszej konferencji prasowej w Płocku, kiedy dziennikarze lokalnych mediów zadawali Rafałowi Trzaskowskiemu pytania dotyczące katastrofy ekologicznej, którą spowodował. Ten odpowiedział, że te wybory są po to, żeby takie pytania nie padały. My się z tym nie zgadzamy – podkreślał Adam Bielan.

Dlatego sztab Andrzeja Dudy uruchomi specjalną stronę i akcję „Zapytaj Rafała”, w której Polacy będą mogli przekazywać mu swoje pytania.

Europoseł Adam Bielan wyraził nadzieję, że pytania te padną też podczas debaty prezydenckiej planowanej przez TVP na poniedziałek w Końskich.

Jednocześnie we wtorek rusza akcja „Łączy Nas Polska”, podczas której w kraju odbędą się setki spotkań, mających na celu mobilizację wyborców. Działacze Prawa i Sprawiedliwości, aktywiści, parlamentarzyści i samorządowcy będą przekonywać Polaków do głosowania na prezydenta Andrzeja Dudę.

II tura wyborów odbędzie się 12 lipca. Rywalem prezydenta Andrzeja Dudy jest wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej i prezydent stolicy Rafał Trzaskowski.

RIRM

drukuj