fot. prezydent.pl

Lekkoatletyczne DME. Prezydent RP pogratulował zwycięskiej reprezentacji

Prezydent Andrzej Duda pogratulował polskim lekkoatletom, którzy po raz pierwszy w historii zwyciężyli w drużynowych mistrzostwach Europy. „W pokonanym polu 11 europejskich reprezentacji. Brawo!” – napisał na Twitterze.

„Kolejny sukces naszych Sportowców! Pierwsze miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Europy w lekkiej atletyce. Pierwszy raz w historii fantastyczne zwycięstwo w 10 na 40 konkurencji. W pokonanym polu 11 europejskich reprezentacji. Brawo! Gratulujemy i dziękujemy całej Ekipie!” – napisał prezydent RP, który wcześniej w niedzielę pogratulował również polskim siatkarzom awansu na igrzyska olimpijskie w Tokio.

Kolejny sukces naszych Sportowców! Pierwsze miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Europy w lekkiej atletyce. Pierwszy raz w historii fantastyczne zwycięstwo w 10 na 40 konkurencji. W pokonanym polu 11 europejskich reprezentacji. Brawo! Gratulujemy i dziękujemy całej Ekipie!

Polscy lekkoatleci zwyciężyli w drużynowych mistrzostwach Europy, które od piątku do niedzieli odbywały się w Bydgoszczy. Drugie miejsce zajęli Niemcy, a trzecie Francuzi.

Dotychczas w tych zawodach wygrywały jedynie reprezentacje Niemiec i Rosji. Reprezentanci Polski w tegorocznej imprezie odnieśli 10 indywidualnych zwycięstw. Wygraną biało-czerwonych z trybun bydgoskiego stadionu oglądało w niedzielę ponad 16 tysięcy kibiców, co jest rekordem obiektu podczas zawodów lekkoatletycznych.

PAP/RIRM

drukuj