fot. PAP/Jacek Turczyk

Spotkanie prezydenta Dudy z szefem NATO

Prezydent Andrzej Duda i sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg spotkali się w poniedziałek w Warszawie, by rozmawiać o przygotowaniach do lipcowego szczytu Sojuszu Północnoatlantyckiego w Warszawie.

Rozmowa „w cztery oczy” prezydenta Dudy i szefa NATO odbywa się w Belwederze.

Po wypowiedziach dla mediów spotkanie ma być kontynuowane w szerszym gronie z udziałem szefów: MON – Antoniego Macierewicza, MSZ – Witolda Waszczykowskiego, szefa BBN Pawła Solocha oraz prezydenckiego ministra Krzysztofa Szczerskiego. Kancelaria Prezydenta poinformowała, że będzie to kolacja robocza.

Wcześniej sekretarz generalny NATO, wraz z towarzyszącą mu delegacją z Kwatery Głównej NATO oraz przedstawicielami MON i MSZ, odwiedził stadion PGE Narodowy w Warszawie, który będzie głównym miejscem obrad szczytu Sojuszu. Wizyta na arenie, gdzie od niedawna trwają prace adaptacyjne, trwała ok. pół godziny.

Przyjazd Stoltenberga do Polski jest związany z ostatnim etapem przygotowań do warszawskiego szczytu. Dwa główne tematy rozmów to program szczytu oraz treść decyzji, które mają zapaść w Warszawie.

Szczyt NATO, pod przewodnictwem sekretarza generalnego Sojuszu, odbędzie się w dniach 8-9 lipca.

We wtorek – drugiego dnia wizyty w Polsce – szef NATO spotka się z premier Beatą Szydło oraz szefami MON i MSZ.

PAP/RIRM

drukuj