PAP/Tomasz Gzell

Prezydent A. Duda: Nowoczesne państwo dostrzega potrzeby każdego człowieka

Nowoczesne państwo (…) dostrzega potrzeby każdego człowieka i czyni wszystko, aby nie było wykluczenia – podkreślił prezydent Andrzej Duda. W Pałacu Prezydenckim odbyła się uroczystość wręczenia nagród w czwartej edycji konkursu architektoniczno-urbanistycznego „Lider Dostępności”.

Jego celem jest promowanie projektowania uniwersalnego, przyjaznego dla osób z niepełnosprawnościami.

Podczas przemówienia prezydent Andrzej Duda podziękował wszystkim, którzy wzięli udział w tegorocznej edycji konkursu. „Taki świat jaki współtworzycie jest nam potrzebny” – mówił prezydent zwracając się do architektów i urbanistów – uczestników konkursu.

– To kwestia tego, jakie jest nasze państwo. Czy państwo jest nowoczesne, bo nowoczesne państwo to takie państwo, które dostrzega potrzeby każdego człowieka i czyni wszystko, aby nie było wykluczenia, a to jest właśnie walka przeciwko wykluczeniu, aby obiekty architektoniczne, budynki i inne były dostępne dla każdego człowieka niezależnie od tego, jakie ograniczenia stawia przed nim los, a więc jakie ograniczenia wynikają z jego cech fizycznych, niepełnosprawności, które czasem właśnie są naszym udziałem. Tutaj wielka zasługa tego, który był inicjatorem tego konkursu, a mianowicie pana Piotr Pawłowskiego, którego nie ma już niestety z nami – powiedział prezydent Andrzej Duda.

Konkurs, organizowany przez Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji i Towarzystwo Urbanistów Polskich.

Honorowym patronatem objął go prezydent Andrzej Duda.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl