fot. flickr.com

Prezydent Andrzej Duda odwiedzi woj. świętokrzyskie

Trwa objazd prezydenta Andrzeja Dudy po kraju. Dziś odwiedzi Jędrzejów i Zochcin w woj. świętokrzyskim. Nowy prezydent kontynuuje w ten sposób podróż, którą rozpoczął w czasie kampanii wyborczej.

Wczoraj spotkał się z mieszkańcami Suchej Beskidzkiej. Dziś przed południem prezydent będzie zwiedzał Archiopactwo Cysterskie a o 13:30 uda się na spotkanie z mieszkańcami w Parku w Jędrzejowie. Następnie przyjedzie do Zochcina, by odwiedzić dom dla ubogich, prowadzony przez wspólnotę „Chleb Życia”.

Wczoraj szef państwa spotkał się z mieszkańcami Suchej Beskidzkiej, którym dziękował za udzielone poparcie. W przemówieniu mówił o priorytetach swojej prezydentury. Wśród nich wymienił m.in. poprawę sytuacji w służbie zdrowia oraz konieczność zmian w ubezpieczaniach społecznych. Priorytetem jest też powstrzymanie fali emigracji młodych ludzi.

– Dla mnie rzeczą absolutnie najważniejszą i wielką ambicją jest, by podniósł się codzienny poziom życia Polaków, to droga do zatrzymania w Polsce młodych ludzi. Jeśli zbliżymy się tym poziomem do Europy Zachodniej, to nie będzie potrzeby wyjeżdżać – powiedział prezydent.

Prezydent Andrzej Duda podkreślił, że jednym z jego głównych celów jest także odbudowanie wspólnoty narodowej. Zadeklarował, będzie robił, co w jego mocy, żeby to zaczęło się od polityki. To politycy muszą odbudować szacunek do siebie i szacunek obywateli do polityki w ogóle – dodał.

Głowa państwa oczekuje także współpracy z rządem w sprawie jego programu. Zapowiedział, że będzie chciał się spotkać z premier Ewą Kopacz. Nie wykluczył też zwołania Rady Gabinetowej.

RIRM

drukuj