fot. prezydent.pl

Prezydent A. Duda o nagraniu: W trakcie rozmowy zorientowałem się, że coś chyba jest nie tak

W trakcie rozmowy zorientowałem się, że coś chyba jest nie tak; sekretarz generalny ONZ nie wymawia aż tak dobrze słowa „żubrówka”, choć głos był bardzo podobny – podkreślił prezydent Andrzej Duda nawiązując do nagrania jego rozmowy zamieszczonego przez rosyjskich youtuberów.

Znani z prowokacji wobec polityków i światowych przywódców rosyjscy komicy Vovan i Lexus (Władimir Kuzniecow i Aleksiej Stoliarow) zamieścili we wtorek wieczorem na portalu YouTube nagranie mające przedstawiać ich rozmowę z prezydentem Andrzejem Dudą. W 11-minutowej rozmowie Kuzniecow, który podszył się pod sekretarza generalnego ONZ Antonio Guterresa, gratuluje Andrzejowi Dudzie wyborczego zwycięstwa i próbuje sprowokować go do kontrowersyjnych wypowiedzi, m.in. na temat sporów o historię i pomniki Armii Czerwonej z Rosją czy kwestię Lwowa. Rozmowa prowadzona jest po angielsku.

Prezydent odniósł się do tej rozmowy na Twitterze.

„W trakcie rozmowy zorientowałem się, że coś chyba jest nie tak. Sekretarz Generalny nie wymawia aż tak dobrze słowa +żubrówka+, choć głos był bardzo podobny” – napisał Andrzej Duda.

https://twitter.com/AndrzejDuda/status/1283370856316624901

PAP

drukuj