fot. PAP/Tomasz Waszczuk

Premier M. Morawiecki: Sojusz Polski i Litwy przyczyni się do dobrobytu, wzmocnienia siły i solidarności dwóch państw

Premier Mateusz Morawiecki powiedział, że sojusz Polski i Litwy przyczyni się do dobrobytu, wzmocnienia siły i solidarności dwóch państw, dwóch narodów. Szef polskiego rządu wziął udział w obchodach Bitwy pod Grunwaldem. W tym roku mija 610 lat od zwycięskiego starcia.

Premier powiedział, że zwycięstwo sprzed lat było możliwe dzięki bliskiej współpracy Polaków i Litwinów. Odwołując się do tych wydarzeń, zwrócił uwagę na obecną współpracę między oboma krajami, m.in. w ramach UE, NATO czy Trójmorza.

– Te projekty, te działania są zarazem symboliczne, ale i bardzo konkretne. To one dają mi dzisiaj pewność i radość tej wspólnej perspektywy w przyszłości. Wspólnej i pięknej perspektywy, która rysuje się przed współpracą, sojuszem litewsko-polskim w ramach Unii Europejskiej, w ramach Sojuszu Północnoatlantyckiego – powiedział Mateusz Morawiecki.

W obchodach rocznicowych wzięli udział prezydenci Polski Andrzej Duda i Litwy Gitanas Nauseda. Politycy uczestniczyli wspólnie w apelu grunwaldzkim i złożyli wieńce przed pomnikiem upamiętniającym zwycięstwo sił polsko-litewskich.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl