fot. tv trwam

Początki prac nad planem budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego

Jeszcze w tym roku powstanie strategiczny plan budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego. Według zapowiedzi rządu, lotnisko będzie gotowe za 8 lat.

Centralny Port Komunikacyjny może zostać oddany do użytku już zimą 2027 rok – poinformował wiceminister infrastruktury, pełnomocnik rządu ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego (CPK) Mikołaj Wild.

– Zdajemy sobie sprawę z tego, że to bardzo ambitny harmonogram. Jednak wedle wszelkich dostępnych nam danych, jest to harmonogram realny – mówił Mikołaj Wild.

Jeszcze w tym roku zostanie sporządzony rządowy dokument strategiczny oraz masterplan.

– Określi, jakie inwestycje w ramach Centralnego Portu Komunikacyjnego będą realizowane, w jakim czasie, jakie finansowanie budżetowe będzie na to potrzebne. To jeden z najważniejszych elementów każdego projektowania, każdej inwestycji, by przygotować taki plan generalny lotniska – powiedział wiceminister infrastruktury.

Inwestycja planowana jest na terenie 3 gmin: Baranowa, Teresina oraz Wiskitek.

– Zdajemy sobie sprawę z niepokojów, które funkcjonowały w zeszłym roku na tych terenach i zrobimy wszystko, żeby wyjaśniać wszelkie wątpliwości i wszędzie tam, gdzie to możliwe, włączać mieszkańców w proces inwestycyjny – podsumował polityk.

Jeszcze w tym lub przyszłym miesiącu zostanie powołana rada społeczna w sprawie budowy lotniska.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl