fot. twitter.com/MEN_GOV_PL

Min. P. Czarnek: Rząd przeznaczy dodatkowe 300 mln zł na sprzęt do nauki zdalnej

Rząd przeznaczy dodatkowe 300 mln zł na sprzęt do nauki zdalnej. Pieniądze trafią bezpośrednio do nauczycieli, którzy ponoszą koszty związane z doposażeniem w sprzęt informatyczny – poinformował minister edukacji i nauki.

Przemysław Czarnek zwrócił uwagę, że dziś wszystkie klasy w szkołach zmieniają tryb nauczania na zdalny. Wskazał, że tworzy to koszty związane z ulepszaniem tego typu nauczania tak, by było ono jak najbardziej efektywne.

Szef resortu edukacji i nauki podkreślił, że rząd wyasygnował już na wsparcie informatyczne ok. pół mld zł. Teraz przeznacza na to dodatkowe środki.

– Dokładamy do tego kolejne około 300 mln zł. Te pieniądze trafią bezpośrednio do nauczycieli, którzy ponoszą koszty związane z doposażeniem w sprzęt informatyczny, akcesoria informatyczne niezbędne do zwiększenia efektywności nauczania zdalnego. W ramach rządowego wsparcia dla nauczycieli, wsparciem zostaną objęci nauczyciele klas – od I klasy szkoły podstawowej po ostatnią klasę szkół ponadpodstawowych, a więc wszyscy ci nauczyciele, którzy dziś nauczają dzieci i młodzież w szkołach w trybie zdalnym – wskazał Przemysław Czarnek.

Nauczyciele będą mogli zakupić niezbędne akcesoria informatyczne, takie jak np. kamerki, mikrofony, słuchawki czy niezbędne oprogramowanie. Rząd planuje też dopłatę do 500 zł do sprzętu informatycznego droższej wartości.

Refundacja obejmie sprzęt zakupiony między 1 września a 7 grudnia. Warunkiem jej uzyskania będzie wypełnienie uproszczonego wniosku i dołączenie do niego imiennego dowodu zakupu. Środki mogą trafić do nauczycieli już w grudniu.

RIRM

drukuj