fot. flickr

Koreańskie tramwaje trafią na ulicy Warszawy

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski kupuje tramwaje Hyundaia, kosztem bydgoskiej PESY. Koreański gigant wygrał przetarg. Warszawscy radni PiS wskazują, że pieniądze – zamiast zostać w Polsce – trafią za granicę.

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski zapowiedział, że w 2022 roku w stolicy pojawią się nowe tramwaje.

  1. – Mamy to! Przetarg na zakup 213 nowych tramwajów rozstrzygnięty! Nowoczesne, dostępne, niskopodłogowe pojazdy dostarczy Hyundai Rotem Company – napisał Rafał Trzaskowski na swoim Twitterze.

Tyle tylko, że to producent koreański, co nie podoba się warszawskim radnym Prawa i Sprawiedliwości. Zwłaszcza, że Polska jest przecież krajem, który może pochwalić się bydgoską PESĄ – wskazał radny Sebastian Kaleta.

– Miasto ma gigantyczne środki na kupno nowych składów, a Prezydent Warszawy cieszy się, że popłyną one do koreańskiego giganta, a nie do polskiego przedsiębiorstwa i pracowników. Tak to wygląda w praktyce – napisał Sebastian Kaleta na Twitterze.

Ponadto, na co zwracają uwagę media, tramwaje, które trafią do Warszawy to prototypy, nie pojazdy sprawdzone w polskich warunkach. Zakup ma pozwolić na stworzenie nowych tras: na Wilanów, Gocław i Białołękę.

TV Trwam News/RIRM

drukuj