PO nie chce współpracy z rządem

Według polityków tej partii rząd Beaty Szydło nie jest uczciwym partnerem. Platforma Obywatelska ponowiła wezwanie do prezydenta Andrzeja Dudy, aby podjął postulowane przez tą partię działania w sprawie Trybunału Konstytucyjnego. Politycy powtórzyli, że jeśli szef państwa tego nie zrobi poprą rezolucję Parlamentu Europejskiego wzywającą Polskę do przestrzegania Konstytucji.

Według europosła PO Janusza Lewandowskiego obecny rząd „prowadzi propagandę na użytek krajowy, a nie próbuje rozwiązać problemy”. Za kuriozalną uznał on także propozycję premier Beaty Szydło ws. kompromisu w TK; by ośmiu z piętnastu sędziów Trybunału Konstytucyjnego wskazywała opozycja.

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Anna Paluch podkreśla, że PO jest ostatnim ugrupowaniem, które mogłoby ferować wyroki w sprawie uczciwości.

– Wielokrotnie oszukiwali wyborców, przypominam takie fundamentalne sprawy jak przedłużenie wieku emerytalnego, jak zabranie pieniędzy z OFE; nie zająknęli się jednym słowem. W 2011 roku, po kampanii jeszcze dobrze plakaty nie zniknęły z naszej przestrzeni publicznej kiedy oni wyszli z tą niespodzianką dla wyborców. Tak więc opowiadanie o uczciwości z ich strony, to jest naprawdę głębokie nieporozumienie. Ja rozumiem. że albo po prostu jest wola współpracy z rządem albo nie ma, i widać jasno, że PO tej woli współpracy dla dobra kraju nie ma – stwierdziła Anna Paluch.  

PO zaskarżyła dziś również do Trybunału Konstytucyjnego nowelizację ustawy o Służbie Cywilnej.

Według ekspertów jest to kolejnym przykładem rywalizacji pomiędzy Platformą Obywatelską i Nowoczesną, które prześcigają się w działaniach mających uderzyć w rząd Beaty Szydło.

Dzieje się to zarówno w kraju, jak i na arenie międzynarodowej.

RIRM

drukuj