fot. PAP/Tomasz Gzell

M. Dworczyk: Apelujemy do pana Broniarza i do pana Schetyny, żeby zawiesić strajk na czas matur

Oczekujemy od opozycji zaprzestania działań na rzecz radykalizacji nastrojów wśród strajkujących nauczycieli – powiedział szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk.

Piątek jest dwunastym dniem strajku nauczycieli prowadzonego przez Związek Nauczycielstwa Polskiego i Forum Związków Zawodowych. Pojawiają się obawy, że protest może utrudnić maturzystom przystąpienie do egzaminu dojrzałości.

Minister Michał Dworczyk mówił w radiowej Jedynce, że strajk jest prawem każdej grupy zawodowej w Polsce. Jednak – jak dodał – powstaje znak zapytania, gdy protest jednej grupy zaczyna ograniczać prawa innej.

– W tym momencie to, co postulują niektórzy związkowcy i niektórzy politycy – parlamentarni czy samorządowi związani z opozycją – czyli radykalizacja tego protestu i utrudnienie przeprowadzenia matur narusza prawa uczniów, dlatego apelujemy do pana Broniarza i do pana Schetyny, żeby ten strajk na czas matur zawiesić – podkreślił Michał Dworczyk.

Minister Michał Dworczyk dopytywany, dlaczego kieruje apel do Grzegorza Schetyny, podkreślił, że jest on odpowiedzialny za Platformę Obywatelską, której działacze, wpływają na radykalizację niektórych środowisk nauczycieli.

Przypomnijmy, że wczoraj Premier Mateusz Morawiecki wraz z wicepremier Beatą Szydło zaprosili między innymi reprezentacje związkowców i opozycji na rozmowy na temat oświaty w ramach „okrągłego stołu” w piątek 26 kwietnia o godz. 12.00 na Stadionie Narodowym [zobacz więcej].

RIRM/TV Trwam News

drukuj