fot. PAP/Stanisław Rozpędzik

Były szef BOR nowym członkiem Platformy Obywatelskiej

Gen. Marian Janicki, były szef BOR, wstąpił do Platformy Obywatelskiej. Jak powiedział, zamierza czynnie uczestniczyć w naprawie sytuacji służb mundurowych i służb specjalnych.

To wszystko w tej chwili idzie w złym kierunku – za chwileczkę nie będziemy mieli służb mundurowych; będziemy mieli namiastkę tego, co powinno być” – ocenił gen. Janicki.

Poseł Arkadiusz Czartoryski z sejmowej komisji obrony powiedział, że ta decyzja wskazuje na to, że to polityka PO nadal jest niezmienna.

– Władze Platformy Obywatelskiej kontynuują tę politykę, którą prowadziły podczas swoich rządów. Jeżeli ktoś miał złudzenia, że PO nauczyła się czegoś po przegranych wyborach, że zmieni coś, że wprowadzi nowy program, że spróbuje sama wewnętrznie się oczyścić, to był w błędzie. Jasno pokazuje, że chce brnąć w te same błędy, które były popełniane – akcentował Arkadiusz Czartoryski.

Gen. Marian Janicki pełnił funkcję szefa BOR w latach 2007-2013. PiS zarzucało mu zaniechania w przygotowaniu prezydenckiej wizyty w Katyniu w kwietniu 2010 roku, która zakończyła się katastrofą.

Za nieprawidłowości przy ochronie wizyt w Katyniu na 1,5 roku więzienia w zawieszeniu został prawomocnie skazany podwładny Mariana Janickiego wiceszef BOR gen. Paweł Bielawny.

RIRM

 

 

drukuj