B. Szydło: rząd doprowadził przemysłowe serce Polski do zawału

Nieudolne rządy koalicji PO-PSL doprowadziły do zawału przemysłowe serce Polski, jakim jest Śląsk – powiedziała kandydatka Prawa i Sprawiedliwości na premiera Beata Szydło.

Podczas konferencji w Bytomiu wiceprezes PiS-u odniosła się do zapowiedzi premier Ewy Kopacz, która dziś ma ogłosić program dla Śląska. Premier powiedział, że program dla tego regionu ma jeden cel: „Śląsk ma być sercem przemysłowym Polski”.

Beata Szydło pytała dziś o wiarygodność rządu w tym zakresie.

– Czy wiarygodny jest rząd, który przez tyle lat nie potrafił wykorzystać szansy i nie potrafił stworzyć na Śląsku dobrego programu i strategii? Programu nie stworzono także dla innych regionów kraju, tam gdzie był polski przemysł, gdzie jest szansa na to, żeby polski przemysł będzie budowany. Nie zrobiono niczego, żeby te osiem lat wykorzystać na to, by dziś Polska mogła powiedzieć: Tak. Mamy dobrze rozwijający się polski przemysł i budujemy ten przemysł. Jesteśmy konkurencyjni. Te lata zostały zmarnowane. Dziś przyjeżdżają i mówią, że jest program. Dlaczego? Ponieważ za trzy miesiące będą wybory parlamentarne – zaznacza Beata Szydło.

Wiceprezes PiS-u przypomniała też wydarzenia z początku roku i zapowiedzi premier o planie wygaszania kopalń. Zauważyła, że dziś PO przekonuje, że może być inaczej. Wyraziła przy tym obawę, że po wyborach parlamentarnych zamiast realizowania ogłaszanego dziś mało konkretnego programu, dojdzie do likwidacji kopalń.

Beata Szydło podkreśliła, że górnictwo potrzebuje doinwestowania i strategii dotyczącej m.in. nowych rynków zbytu dla polskiego węgla.

– Dla Prawa i Sprawiedliwości polskie górnictwo, polski przemysł, budowanie polskiego przemysłu jest priorytetem. Zrobimy wszystko, żeby program rozwoju polskiego przemysłu, żeby Polska gospodarka oparta o polski węgiel, miała priorytetowe zielone światło w czasie, kiedy będziemy rządzili. To jest dziś najistotniejsze i najważniejsze. To budowanie nowych miejsc pracy. To jest też budowanie rozwoju, z którego może czerpać jak największa część polskiego społeczeństwa – dodała Beata Szydło.

Mówiąc o rządowym programie dla Śląska kandydatka PiS-u na premiera, Beata Szydło, stwierdziła, że został on przygotowany przez śląskich samorządowców. Program zakłada budowę nowych dróg, remonty na kolei, ulgi oraz środki dla przemysłu.

Przygotowanie tego programu szefowa rządu zapowiedziała na początku stycznia bieżącego roku. Kontekstem były narastające protesty górniczych związków wobec pierwotnych założeń restrukturyzacji stojącej przed widmem upadłości Kompanii Węglowej.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl