PiS chce debaty dot. afery podsłuchowej

Prawo i Sprawiedliwość będzie się domagało debaty sejmowej na temat afery podsłuchowejzapowiedział prezes partii – Jarosław Kaczyński.

Zwrócił on uwagę na brak reakcji na ujawnione wczoraj i dziś nowe informacje dotyczące afery, które – jak podkreślił – są bardzo istotne i bulwersujące. Wskazał też na niepokojące milczenie mediów w tej sprawie.

Prezes PiS podkreślił, że to jest stan, który powinien być zmieniony, ponieważ pokazuje on, że w Polsce jest wielka część klasy politycznej, która jest poza jakąkolwiek kontrolą, poza mechanizmami właściwymi dla państwa demokratycznego i praworządnego.

– Dlatego chcę państwu powiedzieć, że Prawo i Sprawiedliwość będzie się domagało w tej sprawie debaty w Sejmie. Będziemy się domagać podjęcia wszelkich możliwych działań, aby te kwestie zostały wyjaśnione. Stan, który mamy dzisiaj, można określić jako taki, w którym istnieją bardzo poważne przesłanki by sądzić, że ci, którzy rządzą Polską, ale także i część opozycji, to ludzie, którzy w ogóle nie powinni uczestniczyć w życiu publicznym, nie może on się dłużej utrzymywać. Jest to kwestia polskiej demokracji, polskiej ekonomii i życia gospodarczego, to stan, który uderza w interesy obywateli polskich – podkreślił Jarosław Kaczyński.

Media cytują zeznania kelnerów podejrzanych o podsłuchiwanie polityków i biznesmenów. Zeznania te pogrążają kolejnych czołowych polityków PO, PSL-u i SLD.

Łukasz N. i Konrad L. poinformowali, że na taśmach znajdowały się m.in. dowody na udział Leszka Millera i Aleksandra Kwaśniewskiego w sprawie więzień CIA. Politycy mieli umówić się, że nic nie pamiętają.

Nagrane miało zostać także spotkanie marszałka Sejmu Radosława Sikorskiego z biznesmenem Janem Kulczykiem. Według kelnerów rozmowa dotyczyła interesów na Ukrainie. Sikorski snuł plany objęcia teki unijnego komisarza do spraw energetyki. To miało zapewnić powodzenie inwestycjom i profity ministrowi.

Najobszerniejsze zeznania miał złożyć Konrad L.  Nagrał on spotkania Jana Kulczyka z Pawłem Grasiem, a także z Krzysztofem Kwiatkowskim. Ponadto, rozmowę Sławomira Nowaka z Jakubem Karnowskim odnośne prywatyzacji PKP.

RIRM

drukuj