Białystok: ciepłe przyjęcie „Brata naszego Boga”

Spektakl teatralno-filmowy „Brat naszego Boga” przygotowany przez studentów WSKSiM nabiera rozgłosu. Tym razem o niezwykłej kreatywności i  talencie aktorskim studentów toruńskiej uczelni mogli przekonać się mieszkańcy Podlasia. Projekcja spektaklu odbyła się wczoraj w białostockim kinie „Ton”.

Studenci Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej z Torunia zaprezentowali się wczoraj w Białymstoku. O godz. 15.00 i 18.00 w tamtejszym kinie „Ton” miały miejsce projekcje spektaklu teatralno-filmowego pt. „Brat naszego Boga”, opartego na motywach dramatu Karola Wojtyły.

Film powstał jako wotum wdzięczności za naszego wielkiego rodaka – św. Jana Pawła II. W Białymstoku – wzorem innych miast, w których został już zaprezentowany – zyskał ogromne uznanie publiczności.

– Sala była wypełniona po brzegi. Była bardzo piękna atmosfera, pełna łez, wzruszenia i wielu ciepłych słów, ale nasi studenci traktują to jako wielkie wyzwanie do kolejnej pracy, którą objawimy naszym wszystkim słuchaczom i widzom na Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie w 2016 roku – informuje Witold Ludwig, reżyser widowiska.

Po pokazie odbyło się losowanie. Wygraną były płyty z filmem „Brat naszego Boga”.

Najbliższy pokaz: „Brata naszego Boga” odbędzie się w niedzielę 22 marca w parafii Matki Bożej Fatimskiej przy ul. Nowej 36 w Brodnicy. Początek o godz. 19.00. Wstęp wolny.

Następnie studenci toruńskiej uczelni odwiedzą ze spektaklem m.in..: mieszkańców Zielonej Góry, Krakowa, Zakopanego, Suwałk, Chojnic oraz Sokółki.

 

TV Trwam News / RIRM


Galeria:

drukuj