fot. Marek Borawski/Nasz Dziennik

Petycja o przywrócenie prof. Chazana na stanowisko dyrektora szpitala

Obrońcy życia domagają się przywrócenia prof. Bogdana Chazana na stanowisko dyrektora szpitala im. św. Rodziny w Warszawie. W petycji wzywają prezydent stolicy Hannę Gronkiewicz–Waltz do publicznego przeproszenia i zadośćuczynienia profesorowi za wyrządzone mu krzywdy.

To właśnie prezydent Gronkiewicz -Waltz zwolniła lekarza za to, że powołując się na klauzulę sumienia odmówił zabicia nienarodzonego dziecka, po czym ruszyła też nagonka medialna na profesora.

Tymczasem prokuratura uznała, że nie ma podstaw do postawienia zarzutów prof. Chazanowi, a Naczelna Izba Lekarska stwierdziła, że nie naruszył on standardów etyki zawodowej.

Profesor jest niewinny, dlatego powinien wrócić do pracy – podkreśla Magdalena Korzekwa, menadżer CitizenGo w Polsce.

– W związku z tym Fundacja Pro-Prawo do Życia przygotowała na citizengo.org petycję, w której prosimy panią Hannę Gronkiewicz-Waltz o to, aby zadośćuczyniła i przeprosiła pana profesora za to, że odwołała go ze stanowiska dyrektora Szpitala św. Rodziny. Prosimy o przywrócenie pana profesora na stanowisko, a także o to, aby pani prezydent udzieliła nam kilku informacji związanych z całym procesem. Aby podpisać tę petycję wystarczy wejść na stronę citizengo.org i tam w bardzo łatwy sposób można wysłać wiadomość do pani prezydent – powiedziała Magdalena Korzekwa.

Obrońcy życia podkreślają, że trzeba przypomnieć społeczeństwu, iż cała nagonka na Profesora była oparta na kłamstwach i oszczerstwach. Petycję skierowaną do prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz można podpisać na stronie www.citizengo.org

RIRM

drukuj