fot. niedziela.pl

W obronie prof. Chazana

Przed szpitalem Św. Rodziny w Warszawie odbyła się manifestacja poparcia dla obrońcy życia i dyrektora tego szpitala prof. Bogdana Chazana. Od tygodnia trwa na niego nagonka za to, że odmówił dokonania tzw. aborcji.

Wśród uczestników manifestacji byli dziś rodzice z dziećmi urodzonymi w tym szpitalu, a także przedstawiciele Solidarności Służby Zdrowia i organizacji Pro-life. Podczas wystąpień wyrażali wdzięczność za odważną obronę życia dziecka nienarodzonego. W imieniu delegacji pacjentek prof. Chazana i dzieci urodzonych w szpitalu św. Rodziny wystąpiła Kinga Małecka-Prybyło.

– Chcieliśmy Panu podziękować za Pana pracę, ale też wyrazić nasze ogromne poparcie i to, że nie zgodzimy się na tę niesprawiedliwość, która nas spotyka. Całym sercem jesteśmy z Panem Profesorem. Jest Pan najcudowniejszym lekarzem jakiego możemy sobie wyobrazić. Każdemu takiego lekarza życzymy, chociaż wiemy, że jest tylko jeden Pan Profesor Chazan. Jest Pan wzorem dla młodych medyków. Być może znajdzie Pan wielu naśladowców. Na to bardzo gorąco liczymy. Przyjacielu życia, przyjacielu kobiet, wspaniały człowieku, twórco tego wspaniałego miejsca – serdeczne dzięki. Jesteśmy z Tobą i nie pozwolimy na szarganie Twojego dobrego imienia – mówiłaKinga Małecka-Prybyło.

Za postawę, obronę życia oraz długoletnią współpracę w imieniu Solidarności mazowieckiej i Krajowego Sekretariatu Służby Zdrowia dziękowała profesorowi Maria Ochman. Był to jednocześnie głos jednej z pacjentek ginekologa-położnika.

– Osobiście w moim imieniu i w imieniu mojego syna Kacpra, który dzisiaj ma prawie 21 lat – dziękuję za jego życie, za Pana determinację. To dzięki Panu on przyszedł na świat, a ja uwierzyłam, że są w Polsce lekarze, którzy chcą pomóc kobiecie w bardzo trudnym momencie. Bardzo Panu dziękuję – dziękowała Maria Ochman.

Wcześniej krótkie oświadczenie wygłosił prof. Bogdan Chazan. Zapewnił, że szpital, pomimo prowadzonych w nim czterech kontroli pracuje normalnie. A odnosząc się do sytuacji kobiety, której odmówił aborcji zaprzeczył medialnym informacjom, że dziecko nie ma czaszki i prawdopodobnie umrze po porodzie.

– Bardzo możliwe, że będzie długo żyło (…). Rokowanie nie jest złe. Bardzo się cieszę, że Pani zdecydowała się donosić ciążę. Nie chcę komentować spraw dotyczących tej Pani. Chciałbym też podziękować kolegom dwóch warszawskich instytucji, które także zdecydowały się nie zabić dziecka. Bardzo serdecznie dziękuję tym osobom – zaznaczył prof. Bogdan Chazan.

Prof. Bogdan Chazan odniósł się również do ataków wymierzonych w jego osobę. Powiedział, że było mu trudno z powodu obelg i kłamstw, jednak widział w tym jakiś sens.

– Rodzi się jakaś dobra myśl, że nasz sąd dotyczący bardzo podstawowych spraw tj. życie człowieka zostało wyostrzone. Podobnie jak w roku 93 kiedy decydowaliśmy o nowej formie ustawy o ochronie dziecka poczętego – dodał prof. Chazan.

Dyrektor szpitala zapowiedział również powołanie klubu Świętej Rodziny.

Prof. Bogdan Chazan jest jednym z sygnatariuszy Deklaracji Wiary. W sumie podpisało ją ponad 3 tys. osób. Podpisując ją, lekarze i studenci medycyny zobowiązują się do wierności Bogu i chrześcijańskiemu sumieniu. Deklarują tym samym, że nie będą wykonywać zabiegów sprzecznych z ich światopoglądem.

RIRM

drukuj