fot. PAP

Kolejny raport godzący w prof. Bogdana Chazana

Nie ustaje nagonka na prof. Bogdana Chazana – lekarza, który powołując się na klauzulę sumienia odmówił zabicia nienarodzonego dziecka. Powstał kolejny raport, tym razem Konsultanta Krajowego w dziedzinie ginekologii.

Dokument przygotowywany na zlecenia ministra zdrowia mówi o złamaniu przez prof. Chazana przepisów.

Jak podaje jedna ze stacji TV dyrektor Szpitala Św. Rodziny w Warszawie miał rzekomo złamać przepisy ustawy w zakresie poinformowania pacjentki o innej placówce lub lekarzu, który mógłby wykonać tzw. aborcję, czyli zabicie dziecka nienarodzonego.

Sam profesor odpiera wszystkie pomówienia i zaznacza, że przestrzegał praw, zarówno matki, jak i poczętego dziecka. Środowisko lekarskie, które popiera klauzulę sumienia, wskazuje na wytworzenie się pewnego niezwykle niebezpiecznego paradoksu decydującego o ludzkim życiu.

– Sytuacja jest dla mnie zupełnie absurdalna. To jest odwrócenie rzeczywistości – tam gdzie ktoś niszczy życie to ma być działanie zgodne z prawem, a tam gdzie ktoś broni życia, ratuje je, broni dziecka poczętego, to jest działanie niezgodne z prawem. To jest sytuacja orwellowska, jakiś świat alternatywny – coś, co się nie mieści w normalnym pojęciu cywilizacji – mówił dr Maciej Barczentewicz, ginekolog położnik.

Wcześniej kontrolę w szpitalu, którym kieruje prof. Bogdan Chazan przeprowadził także Rzecznik Praw Pacjenta. Wynika z niej, że Profesor rzekomo miał naruszyć prawo pacjentki do informacji i zgłoszenia sprzeciwu.

RIRM

drukuj