A. Zięba: W sprawie projektu dot. całkowitego zakazu aborcji jesteśmy na etapie startowym

Jesteśmy nie na etapie początkowym, tylko na startowym – tak skomentował sejmowe prace nad projektem dotyczącym ochrony życia poczętego wiceprezes Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia dr inż. Antoni Zięba.

W tym tygodniu petycja działaczy pro-life wraz z przygotowanym przez nich projektem całkowitego zakazu tzw. aborcji, czyli zabijana dzieci nienarodzonych , została skierowana do Komisji Polityki Społecznej i Rodziny. Taką decyzję podjęła Sejmowa Komisja ds. Petycji.

Dr Antoni Zięba wskazywał na antenie Radia Maryja na opieszałość komisji.

–  Bardzo długo Komisja ds.  Petycji w ogóle się nie zajmowała naszym gotowym (podkreślam jeszcze raz) projektem. Później skierowano zapytanie do rządu,  nie bardzo rozumiem po co), bo przecież rząd nie jest od stanowienia prawa – parlament jest od stanowienia prawa. Komisja Petycji ma  prawo inicjatywy ustawodawczej i mogła z tym od razu wystąpić do marszałka Sejmu, żeby to już było przedmiotem plenarnej dyskusji w naszym Sejmie. To budzi głębokie rozczarowanie – powiedział dr Antoni Zięba.

Obrońca życia z Krakowa zwracał uwagę, że wielu wyborców głosowało na Prawo i Sprawiedliwość mając nadzieję na szybkie wprowadzenie prawnej ochrony nienarodzonych dzieci.

Projekt obrońców życia proponuje całkowity zakaz tzw. aborcji oraz rozpowszechniania środków o działaniu poronnym. Nie przewiduje jednak karania kobiet, które przerwały ciążę.

RIRM

drukuj