Łódź: Odbyła się konwencja Platformy Obywatelskiej

13. emerytura, rozszerzenie programu 500 plus także o pierwsze dziecko, likwidacja funkcji wojewody – takie zapowiedzi padły z ust przewodniczącego Platformy Obywatelskiej Grzegorza Schetyny na konwencji partii w Łodzi. Wszystko to w ramach projektu Akcja Twoja Polska.

Głośne hasła i chęć powrotu do władzy – tak w skrócie podsumować można konwencję Platformy Obywatelskiej w Łodzi.

– Znów walczymy o przyszłość Polski, Polski opartej na wolności, własności prywatnej i na samorządności – mówił lider PO.

Grzegorz Schetyna chce wygrać kolejno: wybory samorządowe, parlamentarne i prezydenckie. PO głośno mówi o utworzeniu przed wyborami samorządowymi wielkiej koalicji. I to właśnie reforma samorządowa wyszła na pierwszy plan. Grzegorz Schetyna proponuje likwidacje urzędów wojewódzkich.

– Uprawnienia wojewodów krzyżują się dzisiaj z uprawnieniami marszałków. W dodatku obecny rząd traktuje wojewodów tak, jak partyjnych komisarzy i używa ich do walki z samorządami, a gdy są potrzebni, po prostu ich nie ma albo, co gorsza, szkodzą – wskazał lider opozycji.

Grzegorz Schetyna zapowiedział także podwyżkę pensji młodych lekarzy, pielęgniarek i pracowników zawodów medycznych. Pieniądze – jak zapowiedział – mogłyby pochodzić z pieniędzy przeznaczanych na premie w telewizji publicznej.

– Pensje w polskiej służbie zdrowia są dziś bardzo zróżnicowane – zgoda. Ale znaczna część pracowników tej branży nie może utrzymać siebie i swoich rodzin. Stają przed wyborem: wegetacja lub emigracja. Nie muszę chyba wyjaśniać, jakie zagrożenie to stwarza dla zdrowia i życia Polaków – mówił Grzegorz Schetyna.

Polityk powiedział również, że Platforma Obywatelska nie popiera tzw. aborcji na życzenie, jednak dopuszcza możliwość zabijania nienarodzonych dzieci.

– Nie zgadzamy się na likwidację chroniących godność kobiety wyjątków w ustawie antyaborcyjnej. Nie zgadzamy się na decydowanie o życiu polskich kobiet przez fanatyków, którym chrześcijaństwo, które jest religią miłości, pomyliło się z zamordyzmem – wskazał.

Wśród obietnic pojawiła się także 13. emerytura oraz rozszerzenie programu „500 plus” także o pierwsze dziecko. Tymczasem na konwencji zauważalna była absencja wiceprzewodniczącej partii Hanny Gronkiewicz-Waltz. Prezydent Warszawy jest swoistym obciążeniem dla partii, bo ciąży na niej piętno ogromnej afery reprywatyzacyjnej w stolicy. Prawo i Sprawiedliwość przypomina o zaniedbaniach Gronkiewicz-Waltz w najnowszym spocie.

– Działania Hanny Gronkiewicz-Waltz mają na celu rozmycie odpowiedzialności za gigantyczną aferę, w której poszkodowanych jest kilkadziesiąt tysięcy ludzi – wskazuje w spocie PiS.

Platforma Obywatelska w trakcie swojej konwencji nie podjęła tematu reprywatyzacji. Partia przyjęła natomiast nowy statut. W jego ramach utworzono prezydium partii, złożone z przewodniczącego i jego zastępców, a także szefa klubu parlamentarnego, sekretarza generalnego oraz skarbnika partii. Zrezygnowano natomiast z funkcji pierwszego przewodniczącego, którą sprawowała poseł Ewa Kopacz. Ponadto zmniejszono z 5 do 4 liczbę wiceprzewodniczących.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl