Metropolita krakowski konsekrował kościół pw. św. Jana Pawła II w Nowym Targu

Metropolita krakowski ks. abp Marek Jędraszewski konsekrował dziś kościół pod wezwaniem świętego Jana Pawła II w Nowym Targu. Świątynia jest wotum wdzięczności górali za owoce pontyfikatu Papieża Polaka.

W 2006 roku ks. kardynał Stanisław Dziwisz podjął decyzję o utworzeniu nowej parafii w Nowym Targu. W 2011 roku, z chwilą ogłoszenia beatyfikacji Papieża Polaka, parafia „Na Równi Szaflarskiej” uzyskała tytuł Jana Pawła II, Papieża. W trakcie konsekracji kościoła ks. abp Marek Jędraszewski podziękował parafianom i proboszczowi ks. kan. Janowi Karlakowi za ogromne zaangażowanie w budowę świątyni, która powstała bardzo szybko.

– Potrafiliście okazać Bogu tyle miłości, taką głęboką wiarę, taką ofiarną wiarę, że możemy dzisiaj cieszyć się z tej świątyni – powiedział metropolita krakowski.

Ks. abp Marek Jędraszewski podkreślił w homilii, że wszyscy potrzebujemy miejsc świętych, gdzie możemy łączyć się z Panem Bogiem.

– Potrzebujemy świętych miejsc, w których możemy gromadzić się razem, bo Kościół jest wspólnotą Bożą, Bożym ludem i dlatego wspólnie chcemy i musimy oddawać Bogu chwałę. Włączając się w naszych czasach, w których przyszło nam żyć, w to wyznanie, które przed wiekami wypowiedział św. Piotr. Wyznanie naszej wiary w Chrystusa: Ty jesteś Chrystus, mesjasz. Syn Boga żywego – mówił ks. abp Marek Jędraszewski.

Przy kościele pod wezwaniem świętego Jana Pawła II w Nowym Targu działa Parafialna stacja opieki medycznej „Totus Tuus”, która świadczy usługi dla potrzebujących pomocy.

TV Trwam News/RIRM

drukuj