fot. PAP/Darek Delmanowicz

Premier M. Morawiecki: Po poprzednikach z PO odziedziczyliśmy wielki deficyt infrastrukturalny

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział przedstawienie mapy zamkniętych za czasów Platformy Obywatelskiej połączeń kolejowych i autobusowych do małych i średnich miast. Szef rządu w czasie wizyty na Podkarpaciu odwiedził stację kolejową w Mielcu, wskazując, że po 12 latach wraca połączenie kolejowe tego miasta z Dębicą.

Szef rządu mówił o wielkim deficycie infrastrukturalnym.

Trzeba mocno powiedzieć, że po naszych poprzednikach odziedziczyliśmy nie tylko wielki deficyt budżetowy, ogromny dług publiczny, ale odziedziczyliśmy także deficyt infrastrukturalny, czyli wielkie opóźnienie w rozwoju, zwinięte linie autobusowe (słynne PKS-y), zwinięte linie kolejowe, zamknięte posterunki. Dzisiaj to wszystko odbudowujemy, odtwarzamy, ale deficyt infrastrukturalny to dług, który PO zaciągnęła wtedy na koszt przyszłych pokoleń – wskazał Mateusz Morawiecki.

Premier dodał, że rząd Zjednoczonej Prawicy inwestuje w infrastrukturę. Przypomniał, że zmodernizowanych zostało już ponad 5,5 tys. kilometrów linii kolejowych. Odnowionych, odremontowanych zostało już 60 dworców; 200 jest w planach remontowych – przekazał szef rządu.

RIRM

drukuj