fot. https://twitter.com/Straz_Graniczna

MSWiA oraz MON poinformują o sytuacji na granicy polsko-białoruskiej

Minister spraw wewnętrznych i administracji oraz minister obrony narodowej przedstawią dziś sejmowej Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych informację o sytuacji na granicy polsko-białoruskiej. Na wschodniej granicy Polski nadal obowiązuje stan wyjątkowy.

Sytuacja na granicy polsko-białoruskiej w dalszym ciągu jest trudna.

– Presja migracyjna ze strony Białorusi wciąż jest bardzo duża. Codziennie obserwujemy, że bardzo dużo osób próbuje tę granicę sforsować – mówiła ppor. Anna Michalska, rzecznik Straży Granicznej.

Władze białoruskie celowo przerzucają imigrantów na granicę. Tam obywatele wielu krajów próbują przedostać się na terytorium Polski, wykorzystując trudno dostępne tereny.  Na szczęście polska Straż Graniczna bardzo dobrze wykonuje swoje obowiązki.

Dzisiaj granice Unii Europejskiej są na tyle uszczelnione, że imigranci powoli już nie mają możliwości przedostania się poza granice Białorusi na terytorium UE. W niedługim czasie Białoruś zostanie sama z tym problemem – ocenił Adam Krampichowski, ekspert ds. bezpieczeństwa.

Na wschodnich granicach Polski wprowadzono stan wyjątkowy [czytaj więcej].

Potrzebna jest pilna weryfikacja wszystkich osób, by utrzymać bezpieczeństwo państwa na najwyższym poziomie.

– Sytuacja związana z imigrantami uległa poprawie. W tej chwili mieszkańcy nie zgłaszają problemów z przekroczeniem granicy. Wcześniej, jak rozpoczęła się pierwsza fala, przechodziły duże grupy – wskazał Tadeusz Tokarewicz, wójt gminy Szudziałowo.

Dziś informację o sytuacji na granicy polsko-białoruskiej przedstawią minister spraw wewnętrznych i administracji oraz minister obrony narodowej. Posiedzenie sejmowej Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych w tej sprawie rozpocznie się o godz. 14.00.

TV Trwam News

drukuj