PO chce odebrania 500 plus niepracującym Polakom

Platforma Obywatelska chce odebrania 500 plus niepracującym Polakom. Rzecznik partii Jan Grabiec w rozmowie z „Super Expressem” ocenił, że „500 plus sprawia, że rodzice, którzy od lat nie pracują, są trwale bezrobotni, nie podejmują pracy, bo mają 500 plus. To jest szkodliwe i trzeba to zmienić”.

Jan Grabiec zapowiedział, że PO będzie chciało się tym zająć w kolejnej kadencji Sejmu. Wypowiedź jako skandaliczną ocenia senator PiS Jan Maria Jackowski.

Ponieważ najlepiej pokazuje naturę PO, którą interesują tylko bogaci i syci, natomiast nie okazuje solidarności z wykluczonymi, którzy z różnych powodów znaleźli się w trudnej sytuacji materialnej. Z drugiej strony jest to również przygotowanie opinii publicznej przez PO, że Platforma – jeżeli tak by się złożyło, że w Polsce ponownie objęłaby rządy – jedną z pierwszych rzeczy, jaką zrobi, to zlikwiduje to świadczenie, które zostało bardzo dobrze przyjęte przez miliony Polaków – wskazuje Jan Maria Jackowski.

Wiceszef PO Tomasz Siemoniak nieco łagodzi partii stanowisko w sprawie 500 plus. Odnosząc się do wypowiedzi Jana Grabca mówi, że w PO trwają dyskusje na temat programu. Tomasz Siemoniak zapewnia jednocześnie, że nie ma żadnego ryzyka dla 500 plus. „Jesteśmy za tym, żeby to poszerzać” – dodaje.

 

RIRM

drukuj