WSKSiM: 8 grudnia konferencja naukowa dot. bonu edukacyjnego dla studentów

Na temat bonu edukacyjnego dla studentów będą rozmawiać uczestnicy konferencji naukowej, która odbędzie się 8 grudnia w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Organizatorem wydarzenia jest Instytut Pamięć i Tożsamość im. św. Jana Pawła II. W konferencji mogą wziąć udział przedstawiciele prywatnych uczelni oraz sami studenci.

Inicjatywa ma pokazać, że studenci, którzy chcą kształcić się na prywatnych uczelniach, mają dziś duże ograniczenia. W większości chodzi o kwestie finansowe – powiedział Andrzej Jaworski, przewodniczący rady Instytutu. W jego ocenie, nic nie stoi na przeszkodzie, by każdy student w Polsce był traktowany tak samo i wybierał kierunki, które są mu bliższe.

Bon edukacyjny to jest jedna z propozycji rozwiązania tego problemu, o którym mówimy, żeby studenci mogli wybierać szkoły i kierunki, jakie są dla nich najważniejsze. Czyli że pieniądze, które idą z budżetu państwa na naukę, na szkolnictwo wyższe, szły niejako za studentem. Student ma wirtualny bon, którym rozlicza się z tą szkołą, do której idzie. Może wtedy wybrać szkołę publiczną i prywatną; szkołę, która ma bardziej ukierunkowany charakter na to, co mu bardziej odpowiada – powiedział Andrzej Jaworski.

W konferencji weźmie udział o. Tadeusz Rydzyk CSsR, rektor i założyciel WSKSiM. Dyrektor Radia Maryja będzie mówił o roli i znaczeniu katolickich szkół wyższych.

Do Torunia przybędą też m.in. prof. Paweł Czarnecki, rektor Collegium Humanum oraz prof. Hubert Paluch, rektor GSW Milenium. Głos zabierze także studentka dziennikarstwa Julia Jacek, która będzie mówiła o problemach prywatnych szkół wyższych.

Na konferencję zostali zaproszeni premier Mateusz Morawiecki oraz minister finansów Teresa Czerwińska. Organizatorzy konferencji proszą osoby zainteresowane udziałem w wydarzeniu o kontakt poprzez maila: [email protected]

 

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl