PKP Intercity uruchamia dodatkowe połączenia

PKP Intercity uruchomi w okresie świąteczno-noworocznym 22 dodatkowe połączenia, głównie do górskich miejscowości turystycznych takich jak: Zakopane, Wisła, czy Szklarska Poręba. Ponadto w 200 pociągach pojawią się dodatkowe wagony. To oznacza ponad 13 tys. więcej miejsc dla pasażerów.

Przewoźnik uruchomi 6 połączeń Express Intercity (EIC) i 16 TLK m.in. ze stolicy do Zakopanego, poza popularnymi „Tatrami”, kursować będą ekspresy „Małopolska”, „Morskie Oko”, czy „Karłowicz” – informuje Zuzanna Szopowska, rzecznik prasowy PKP Intercity:

– Na okres świąteczno–noworoczny PKP Intercity uruchomi 22 dodatkowe połączenia, które pojawią się na najbardziej popularnych trasach. Z naszego doświadczenia i z obserwacji frekwencji wynika, że są to trasy z Warszawy do Trójmiasta oraz z Warszawy do Krakowa i Katowic, a także z głównych miast do miejscowości wypoczynkowych zlokalizowanych głównie na południu kraju. Dodatkowo będziemy wzmacniać kursujące w rozkładzie jazdy pociągi, czyli dostawiać wagony tam, gdzie są potrzebne – mówi Zuzanna Szopowska.

PKP Intercity przygotowało także dla pasażerów tzw. „Bilet Świąteczny”, który umożliwia podróż w atrakcyjnych cenach. Podróżujący pociągiem kat. TLK mogą kupić bilet w cenie 39 zł, a Expresem InterCity 69 zł. W okresie świąteczno-noworocznym na 19 dworcach w Polsce pojawią się też mobilni informatorzy, którzy udzielą pomocy podróżującym – tłumaczy Szopowska.

– Na 19 największych dworcach w Polsce w okresie świąteczno-noworocznym pojawią się mobilni informatorzy PKP IC, tj. 130 osób, które pomogą podróżnym odnaleźć właściwy peron, sprawdzić godziny odjazdu, czy przyjazdu pociągu, a także sprawdzić, czy np. w danym pociągu jest wagon restauracyjny lub czy dany pociąg jest przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Planując podróż zawsze warto również sprawdzić zajętość miejsc w pociągu. Można to zrobić na stronie www.intercity.pl. Warto także śledzić ruch pociągów. Jest to możliwe na stronie infopasażer, a także za pomocą aplikacji IC Navigator – mówi Zuzanna Szopowska.

Pasażerowie uzyskają również informacje m.in. na stronie www.intercity.pl, gdzie dodatkowo aktualizowane są informacje dotyczące prognozy frekwencji w poszczególnych pociągach.

Zobacz Wykaz dodatkowych pociągów w okresie świąteczno-noworocznym

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl