PKP przygotowane do Światowych Dni Młodzieży

Koleje są już gotowe na przyjazd młodych na Światowe Dni Młodzieży. Kolejarze spodziewają się w tym czasie około 500 tys. podróżnych. Już od środy zostanie wprowadzony nowy rozkład jazdy, uwzględniający pociągi specjalne. Bezpieczeństwa na kolei będzie strzegło ponad trzy tysiące funkcjonariuszy.

– Dzisiaj kończymy przygotowania, przechodzimy do fazy operacyjnej. Nasze przygotowania trwały od ponad roku. Zaczęliśmy pierwsze przygotowania w lipcu 2015 roku. Obejmowały kilka obszarów m.in. zastosowanie infrastruktury kolejowej do zwiększonej ilości pociągów, dostosowanie infrastruktury dla podróżnych, czyli remont peronów, przejść, kładek, jak również dostosowanie dworców kolejowych do przyjęcia zwiększonej ilości podróżnych – powiedział odpowiedzialny za przygotowanie do Światowych Dni Młodzieży Polskich Linii Kolejowych Andrzej Pawłowski.

Kolejnym udogodnieniem dla pielgrzymów będzie wzmocniona informacja na dworcach, gdzie m.in. pojawią się specjalne oznakowania, w Krakowie również telebimy. To nie wszystko – na dworcu w Częstochowie-Stradom powstało nowe przejście podziemne.

– 20-tego planujemy otwarcie, zostało to już zgłoszone do wojewódzkiego nadzoru budowlanego. Trwają jeszcze roboty, ale cała inwestycja kończy się we wrześniu. Tutaj brakuje jeszcze zadaszenia. Zostały również uzupełnione wszystkie tablice – monitoring. Na dzień dzisiejszy jest przygotowane oświetlenie, nagłośnienie w tunelu – wskazywał Helmut Klabis, dyrektor Zakładu Linii Kolejowych Częstochowa.

Światowe Dni Młodzieży rozpoczną się 26 lipca w Krakowie. Udział w nich weźmie Ojciec Święty Franciszek. Wcześniej, od 20 do 25 lipca pielgrzymi z całego świata spędzą czas w poszczególnych diecezjach.

 

 

 

Tv Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl