PiS zorganizuje debatę nt. Służby Zdrowia

PiS w ciągu najbliższych tygodni zorganizuje debatę ekspertów dot. zmian w systemie ochrony zdrowia w Polsce zapowiedział europoseł Andrzej Duda.

Kandydat PiS-u na prezydenta podkreślił, że w końcu musi się skończyć system realizowany od siedmiu lat, gdzie lekarzom mówi się, żeby najpierw liczyć, a potem leczyć.

To jest zaprzeczenie tego, jak powinna wyglądać ochrona zdrowia  i standardy traktowania obywateli. Należy wrócić do systemu, który proponował minister Zbigniew Religa, gdzie na pierwszym miejscu był człowiek pacjent. Najwyższy czas na poważną, rzetelną debatę. Najwyższy czas na to, aby rozpocząć wypracowanie rozsądnych rozwiązań systemowych. Taką debatę zorganizujemy w ciągu najbliższych trzech tygodni. Zostaną na nią zaproszeni eksperci, przedstawiciele organizacji lekarzy. Oczywiście będzie skierowane zaproszenie do ministra Bartosza Arłukowicza, a także do Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej – powiedział europoseł Andrzej Duda.

Na piątek planowane jest również posiedzenie sejmowej Komisji Zdrowia ws. pakietu onkologicznego.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl