fot. PAP/Paweł Supernak

26 organizacji młodzieżowych ze wsparciem dla urzędującego prezydenta Andrzeja Dudy

Mając na uwadze dotychczasowe doświadczenia, uważamy, że wygrana prezydenta Andrzeja Dudy daje największą szansę na rozwój przemyślanej i opartej o dialog pokoleniowy polityki młodzieżowej naszego kraju – czytamy w apelu wyborczym „Młoda Polska 2020-2025” podpisanym przez 26 organizacji.

Apel podpisali przedstawiciele organizacji i środowisk młodzieżowych m.in.: Fundacji Służba Niepodległej, Planety Młodych, Europejskiego Centrum Projektów Pozarządowych, Fundacji Sapere Aude oraz Fundacji Misji Obywatelskiej.

„Reprezentujemy ludzi ambitnych, energicznych, otwartych na świat, ale dumnych z przywiązania do polskiej tożsamości, pragnących zdobywać nowe doświadczenia, ale i dzielić się z młodszymi i starszymi rodakami tymi już zebranymi” – czytamy.

W apelu wskazano, że na przestrzeni lat postulaty organizacji spotykały się „z różnym odbiorem i różnymi reakcjami ze strony kolejnych ekip rządzących”.

Ich zdaniem obecnemu prezydentowi Andrzejowi Dudzie wspólnie we współpracy z rządem udało się zrealizować szereg działań dla osób młodych. Wymieniono wśród nich zwolnienie osób do 26. roku życia z podatku PIT, wspieranie młodych przedsiębiorców czy powołanie Rady Dialogu z Młodym Pokoleniem – „pierwszego w historii organu dialogu pomiędzy przedstawicielami polskiej młodzieży a reprezentantami najważniejszych władz państwowych”.

W apelu podkreślono, że spora część zrealizowanych działań jest efektem współpracy programowej prezydenta Andrzeja Dudy ze środowiskami młodzieżowymi. Podkreślając otwartość prezydenta na zgłaszane postulaty, organizacje apelują m.in. o dalsze działania mające na celu obniżanie obciążeń fiskalnych, realizację zapisów Karty Wolności w Sieci oraz wdrożenie kompleksowego programu odpowiadającego na problemy mieszkaniowe młodych Polaków.

Sygnatariusze apelu chcą również dokończenia zawieszonego z uwagi na pandemię procesu umocnienia ustawowego roli młodzieżowych rad przy Jednostkach Samorządu Terytorialnego czy realizacji inicjatywy „kompleksowego i rzetelnego programu włączającej edukacji ekologicznej i klimatycznej” w polskim systemie edukacji.

„Stojąc dziś przed wyborem jednego z dwóch kandydatów ubiegających się o głosy Polaków w drugiej turze wyborów prezydenckich i mając na uwadze dotychczasowe doświadczenia, uważamy, że wygrana Andrzeja Dudy daje największą – spośród możliwych opcji wyboru – szansę na rozwój przemyślanej i opartej o dialog pokoleniowy polityki młodzieżowej naszego kraju oraz realizacji naszych propozycji programowych. Zachęcamy, aby tę szansę wykorzystać!” – czytamy.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl