PAP/Łukasz Gągulski

Prezydent Andrzej Duda z wizytą w województwie małopolskim

Prezydent Andrzej Duda spotkał się w piątek z mieszkańcami gminy Zakliczyn w województwie małopolskim. Wcześniej prezydent otworzył nowy blok komunalny w Lusławicach. W budynku, który powstał w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, w najbliższych miesiącach zamieszka 40 rodzin.

Prezydent Andrzej Duda podkreślił, że otwarcie bloku komunalnego to ważna chwila, na którą czekały przede wszystkim rodziny. Prezydent pochwalił również władze Zakliczyna za umiejętne zarządzanie środkami.

– Ta inwestycja została, jak widać, zrealizowana bardzo sprawnie. W tym eleganckim bloku już wkrótce będą mieszkać mieszkańcy gminy Zakliczyn. Ta inwestycja jest drugą, która jest teraz w trakcie realizacji. Na początku przyszłego roku będzie proces wykończeniowy, a do czerwca inwestycja ma zostać zakończona. W niedalekiej miejscowości Paleśnica także trwa budowa bloku, który w tej chwili jest w fazie wykończeniowej. Jak na gminę, która ma nieco ponad 12 tysięcy mieszkańców, wynik 70 mieszkań dla 70 rodzin jest naprawdę satysfakcjonujący. Cieszę się, że władze Zakliczyna tak dobrze gospodarują – mówił prezydent Andrzej Duda.

Mieszkania są już w pełni wyposażone, a rodziny, do których trafiły, mogą się wprowadzić jeszcze przed świętami.

Prezydent Andrzej Duda wezwał samorządy do korzystania z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych i budowy tanich mieszkań na wynajem. W Zakliczynie w Małopolsce od państwa pozyskano 6 milionów z niemal 8 milionów złotych potrzebnych do budowy ponad 100 mieszkań komunalnych na terenie gminy.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl