fot. PAP/Darek Delmanowicz

Do Polski zmierza niż Brygida

Od soboty możemy spodziewać się intensywnych opadów śniegu i siarczystych mrozów. Wszystko za sprawą niżu Brygida. Biało zrobi się na wschodzie kraju, zwłaszcza na Lubelszczyźnie i Podkarpaciu. Z soboty na niedzielę intensywne opady śniegu dotrą na północ, południe, ale będą obecne także w centrum Polski.

Rafał Maszewski, klimatolog, powiedział, że taka pogoda z niedzieli na poniedziałek będzie już w całym kraju. 

– Strefa opadów śniegu, które momentami będą bardzo intensywne, w ciągu niedzieli i poniedziałku będzie przetaczać się przez większą część Polski. W nocy z niedzieli na poniedziałek popada głównie na wschodzie, ale częściowo także w centrum i na południu. Dość silny wiatr będzie powodował zamiecie śnieżne, dlatego na drogach na pewno będą panować bardzo trudne warunki. Na początku przyszłego tygodnia niż Brygida będzie w pobliżu Polski, a dokładnie będzie się zatrzymywał przy wschodnich końcach naszego kraju – mówił Rafał Maszewski.

Temperatura mocno spadnie. Najzimniej będzie w nocy z wtorku na środę – na Podlasiu i całym południu do -13 st., a w obszarach górskich aż minus 18-20, w centrum – 8. Na północnym zachodzie będzie od – 4 do – 5 stopni.

RIRM

 

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl