PAP/Eugene Titov

Estonia: na Ukrainę wysłano 11 busów i 11 generatorów prądu mających pomóc w walce z ostrą zimą

Na Ukrainę trafi wkrótce 11 busów podarowanych przez estońskie ministerstwo spraw zagranicznych, ministerstwo gospodarki i komunikacji oraz urząd ds. transportu, a także 11 generatorów prądu przekazanych przez ministerstwo kultury Estonii oraz przedsiębiorstwo Mootor Grupp – poinformowała agencja BNS.

Wysłana z Estonii pomoc trafi do Żytomierza, Charkowa, Buczy i Połtawy.

„Generatory prądu zaspokoją potrzeby energetyczne instytucji kulturalnych Żytomierza i pracujących w nich ludzi. Bogata kultura Ukrainy jest jednocześnie powodem do walki i paliwem dodającym Ukraińcom siły” – powiedziała minister kultury Estonii, Piret Hartman.

„W czasie trudnych miesięcy zimowych mieszkańcy Ukrainy muszą się dodatkowo mierzyć z rosyjskimi atakami na infrastrukturę energetyczną i obiekty cywilne. Dlatego też chcieliśmy pomóc Ukraińcom przetrwać ten trudny czas z godnością. Dzisiejsza pomoc humanitarna z pewnością nie będzie ostatnią” – zapewnił szef estońskiej dyplomacji, Urmas Reinsalu.

Minister gospodarki i komunikacji Estonii, Riina Sikkut, przypomniała, że na Ukrainę wysłano dotychczas 44 busy mające pomóc przywrócić transport publiczny ukraińskich miast. Przekazaną dotąd przez Estonię Ukrainie pomoc humanitarną wyceniono na 23,1 mln euro, z których 4,1 mln euro to wsparcie estońskiego sektora publicznego – podała BNS.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl