Autorstwa Mocak - MOCAK Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=16206401

Kraków: Prawo i Sprawiedliwość przeciwne obecności Janusza Palikota w radzie Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK

Wiceprzewodniczący Rady Miasta Krakowa, Michał Drewnicki, zaapelował do prezydenta miasta, Jacka Majchrowskiego, o zmianę decyzji i odwołanie Janusza Palikota z funkcji członka rady Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK. Kilka dni temu włodarz Krakowa na wniosek dyrektor muzeum powołał Janusza Palikota do rady miejskiej instytucji kultury.

Jacek Majchrowski decyzję o powołaniu Jacka Palikota uzasadnił tym, że wycofał się z polityki i jest jednym z mecenasów MOCAK.

Decyzja prezydenta Krakowa zdziwiła miejscowych polityków PiS. Wiceprzew. Rady Miasta, Michał Drewnicki, podkreślił, że Janusz Palikot, który zasłynął ze skandalicznych zachowań, nie powinien być członkiem instytucji kultury.

– W instytucjach kultury powinny zasiadać osoby o nieposzkalowanej opinii, ale także związane z Krakowem, krakowską kulturą. Pan Janusz Palikot jako były poseł dał się poznać z jak najgorszej strony. Rzeczy, które robił, były moralnie obrzydliwe, dlatego sądzę, że ani nie powinien mieć nic wspólnego z krakowską kulturą, ani tym bardziej zasiadać w radzie muzeum, bo jest to podmiot, który ma wpływ na funkcjonowanie całej instytucji kultury. Zaapelowałem do prezydenta Jacka Majchrowskiego, by wycofał się z tej decyzji. Sądzę, iż jest to jedyne wyjście – powiedział Michał Drewnicki.

Janusz Palikot wielokrotnie w wulgarny sposób atakował m.in. katolików i prezydenta Lecha Kaczyńskiego, także po jego śmierci. Opowiadał się też za legalizacją narkotyków.

RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl